"A jelzálogul lekötött valamennyi ingatlanfedezet legalább tűz és elemi kár kockázatokra a biztosító által elfogadott biztosítási összeg szerint biztosítva van, és amennyiben a biztosítás kifejezetten a jelzálog tárgyára vonatkozó összege nem kevesebb a kölcsön továbbá annak huszonöt százalékával növelt összegénél, továbbá a Kölcsön és járuléka erejéig a Hitelező egyedüli, illetőleg elsőhelyi kedvezményezettkénti megjelölését Adós a Hitelezőnél a biztosítási kötvény, illetve ajánlat és/vagy a biztosító, illetve az eljáró biztosítási bróker nyilatkozata bemutatásával igazolta."
Majd a hiányzó vesszőket odagondoljuk, és kitaláljuk, hogy a közjegyző mire gondolt egészen pontosan, amikor ezt a szép, magyar mondatot megszülte.
És hogy miért kellett most ezt előszednem? Mert a lakásszövetkezetünk biztosítót fog váltani - ugyanis az egész épületre van közösségi biztosítás, a ránk eső díjrészt a közösköltségben fizetjük. A hitelszerződésünk megkötése óta viszont ez a lakás kétszeresen van biztosítva, ami törvénytelen, meg mondjuk pazarló is, mert így két felé fizetünk díjat. Volt is erről szó a hitelszerződés megkötésekor, aztán baromira elfelejtettük. Pedig amikor már beköltöztünk, lett volna rá lehetőségünk, hogy módosítsuk a lakásbiztosítást úgy, hogy az a szövetkezet épületbiztosításához kapcsolódó kiegészítés legyen, mert akkor már hozzáfértünk volna a közösségi biztosítási szerződéshez. Előtte ugyanis a lakást eladó maca hozzá nem értő és tehetetlen volt, továbbá az idő, és az előbb említett ostoba nő is sürgetett bennünket, így a legegyszerűbb, ám legköltségesebb megoldást választottuk: a dupla biztosítást.
Azt hiszem, a lényeg, hogy legyen egy záradék a jelzálogról, és hogy a biztosítási összeg minimum a felvett hitel + 25% legyen. Gondolom, nem egyedi az eset, minden jelzálogkölcsön hasonló ceremóniával zajlik, valaki csak fogja tudni a biztosítónál, hogy mi a teendő.
Hogy én mennyire szeretem, amikor előkerülnek ilyen kis csinos csontvázak a szekrényből!
Ti mondtátok